MERKEZİ LASTİK ŞİŞİRME SİSTEMİ

Merkezi Lastik Şişirme Sistemi (MLŞS – CTIS), askeri kara araçlarında güvenli sürüş sağlayan, yol tutuşuna destek veren milli bir sistemdir. MLŞS zor zemin yapılarında, çamur veya offroad, kum gibi farklı yol koşullarında tüm lastiklerde hava basıncı kontrolü sağlayarak performans artışı sağlar. 

Merkezi Lastik Şişirme Sistemi, güven ve konfor sağlayarak araç hareket kabiliyetini ve performansını artırır. Farklı araç yüklerinde (boş, yarı dolu, tam dolu araç ağırlıkları gibi), farklı süratlerde araç kullanım modları sayesinde yakıt sarfiyatını optimize eder ve zemin tahribatını azaltarak lastik ömrünü uzatır.

Merkezi Lastik Şişirme Sistemi, lastik hava kaçağı ve patlak uyarılarıyla sürücüyü bilgilendirir, Lastik hava kaçağını sürücü bilgisi dahilinde telafi ederek sürüş devamlılığını sağlar.

ELEKTRONİK BASINÇ KONTROLÜ (EBK)

Elektronik Basınç Kontrol (EBK) Birimi, lastiklerin basınçlarını ölçen ve gerektiğinde şişirme ve indirme işlemini yapan birimdir. Karartma sinyal girişine sahiptir.

JANT VALFİ

Jantlar üzerine takılı jant valfleri basınç anahtarlı kontrol mekanizması sayesinde elektronik bağlantıya gerek duymadan lastiklere giden hava akışını kontrol eder ve lastiklerin teker teker veya çoklu olarak şişirilmesine/indirilmesine olanak sağlar.Jant valfleri tahliye özelliği ile kullanıcılarına hızlı lastik indirme süreleri sunar.

KULLANICI KONTROL BİRİMİ (KKB)

Kullanıcı Kontrol Birimi, kullanıcının elektronik basınç kontrol ünitesine komut göndermesini sağlayan ve EBK Biriminden gelen bilgi ve uyarıları görselleştiren birimdir. 2.4” TFT ekran ile kullanıcıya lastik basıncı bilgileri, yapılan işlem (ölçme/şişirme/indirme) gibi durum bilgilerini sunar. Üzerinde bulunan mod/yük butonları kullanıcıya mod seçim olanağı sağlar. Kullanıcı manuel ölçüm başlatabilir. Ayrıca ölçüm sıklığını da kontrol paneli üzerinden değiştirebilir. Harici dijital/analog giriş-çıkışlar bağlamaya uygundur.Karartma sinyal girişine sahiptir. Uyarı/Bilgi için buzzer çıkışı bulunmaktadır.

DİĞER ÜRÜNLER